зеленчук

Која храна е подобра замрзната отколку свежа?

Ако внимавате на исхраната, големи се шансите да избегнувате замрзната храна бидејќи верувате дека со замрзнувањето ја губи својата хранлива вредност.
Read more

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Колку хранливи состојки ќе внесете во организмот зависи од начинот на кој подготвувате одредени намирници. Многу од нив се поздрави кога ги јадете сирови, советува нутриционистот Ли Холмс.
Read more

Брз ручек: Пилешко со зеленчук и пармезан

Предлог за ручек што се подготвува брзо, за љубителите на пилешко и зеленчук.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more