Жозе Мурињо

Мурињо: Фудбал на вештачка трева не е фудбал, тоа е друг спорт

Тренерот на Рома воочи вечерашното гостување во Хелсинки во рамките на 5. коло од Лига Европа се осврна на подлогата на која треба да играат неговите избраници.
Read more
play_arrow

Мурињо: Подобро еден пораз од 4:0 отколку четири од по 1:0

Жозе Мурињо не би бил Специјалниот доколку не би знаел како да се извади од секоја ситуација. Овојпат најде зборови за да се оправда од синоќешната бламажа која неговата Рома ја доживеа во Удине.
Read more
play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Рома синоќа ги освои трите бода на гостувањето во Салерно, а Жозе Мурињо задоволен од оствареното нарачал 60 пици за играчите и сите кои се дел од тимот.
Read more

Матиќ призна дека се преселил во Рома за да работи со Мурињо

Новиот фудбалер на Рома, Немања Матиќ, призна дека се преселил во римскиот клуб поради тренерот Жозе Мурињо.
Read more

Мурињо низ солзи вети: Останувам во Рома

Жозе Мурињо се расплака за време на интервју по синоќешниот триумф во првата сезона на Европа конференциската лига и вети дека нема да си замине од Рома по само една сезона.
Read more
play_arrow

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Рома го победи Фејнорд со 1:0 во финалето на првата сезона од Европа конференциската лига на УЕФА.
Read more
play_arrow

Расплаканиот Мурињо: Ова е нашата Лига на шампиони

Португалскиот стратег е навикнат да се бори за титули, но очигледно синоќешниот успех со тимот од италијанската престолнина и тоа како го трогна.
Read more
play_arrow

Мурињо кон новинар: Пред мене се се*еш од страв

Португалскиот стратег повторно е во центарот на вниманието откако на еден радио новинар му кажа искрено што мисли за него.
Read more
play_arrow

Ди Канио: Мурињо ја направи истата грешка како во Тотенхем

Поранешниот играч на Лацио го критикуваше Жозе Мурињо велејќи дека играчите на Рома се плашат од него, исто како што беше со играчите во Тотенхем.
Read more

Мурињо: Многу сум среќен во Рома, oвој проект не би го заменил за друг

Read more

Мурињо не дозволува никој да ги гледа тренинзите на Рома

Екипата на Рома се подготвува за неделниот натпревар од Серија А против Каљари, а Corriere dello Sport открива зошто никој не смее да ги гледа тренинзите на „Волчицата“ во Тригорија.
Read more
play_arrow

Како Мурињо го објасни неверојатниот пресврт на Јуве против Рома

Португалскиот стратег синоќа се најде во незавидна позиција откако мораше да најде објаснување за неверојатниот пораз на неговата Рома која иако имаше 3:1 против Јувентус, на крајот загуби со 3:4.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more