Жозе Мурињо

Пеп изедначи рекорд на Мурињо

Манчестер Сити се пласираше во полуфиналето од Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

И со тренерот во затвор, Динамо го размонтира Тотенхем

Совршениот хет-трик на Мислав Оршиќ му донесе чудесен пресврт на Динамо и победа од 3:0 во реваншот од осминафиналето на Лига Европа против Тотенхем за пласман во четвртфиналето.
Read more

Мурињо: Повредата на Кејн е шанса за Бејл

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека повредата на напаѓачот Хари Кејн е шанса напаѓачот Герет Бејл да се докаже.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more