Зинедин Зидан

Зидан: Разбирам дека ако не победиш, треба да си заминеш

Read more

Зидан: Челси ја заслужи победата

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го призна поразот од Челси синоќа во реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите.
Read more

Зидан: Реал Мадрид е потценет

Реал Мадрид и Ливерпул ќе го одиграат првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампиони во Мадрид во вторник од 21 часот.
Read more

Зидан: Аталанта игра премногу офанзивно

Вечерва големиот Реал Мадрид гостува во Бергамо, на Зидан му фалат еден куп повредени играчи, а противник е забрефтаниот тим на Аталанта.
Read more

Колку заработува Зинедин Зидан со само една објава на Instagram?

Зинедин Зидан е постојано на мета на критичарите кои речиси секојдневно пишуваат дека ќе биде сменет, иако договорот со Реал Мадрид му е до 2022 година.
Read more

Зидан заразен со коронавирус

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се зарази со коронавирус, соопшти прес-службата на клубот.
Read more

Marca: Каде се двајцата играчи кои требаше да бидат иднината на Реал?

Реал Мадрид ја заврши финансиски тешката 2020 година во мал плус и е единствениот голем клуб што успеа да избегне какви било загуби.
Read more

Шокантна изјава на Зидан: Бензема е најдобриот француски напаѓач на сите времиња

Пред легенди како Анри, Трезеге, Фонтен и Папен, за Зинедин Зидан најдобриот француски напаѓач е Карим Бензема, играч кој никогаш не ја ни гледал Франција како негова земја.
Read more
play_arrow

Зидан нема објаснување за вчерашната бламажа со Алавес

„Кралевите“ имаа мизерна вечер среде Мадрид доживувајќи неочекуван пораз од Алавес, а згора на тоа се повреди и Еден Азар.
Read more
play_arrow

Зидан ја презеде одговорноста за поразот од Валенсија

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по синоќешниот пораз од Валенсија со 4:1, побара да не се критикуваат играчите и целата вина да биде насочена кон него.
Read more

Зидан пред дуелот со Интер: Нè чека уште еден тежок натпревар

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите очекувања за натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите против Интер.
Read more
play_arrow

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

По новиот неуспех на Реал кој синоќа едвај се изваде од пораз во Менхенгладбах, стратегот Зинедин Зидан призна дека сезонава нема да биде воопшто лесна за негвиот тим.
Read more
реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more