Златан Ибрахимовиќ

Љубов вредна 7 милиони евра: Ибра останува во Милан

Златан Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со Милан на уште една година, објави Corriere della Sera.
Read more

Ибра и Лукаку добија само еден натпревар суспензија

Жолчната расправа помеѓу Ибрахимовиќ и Лукаку на миланското дерби резултираше само со по еден натпревар пауза за двајцата, засега.
Read more

Пиоли: Златан се извинуваше во соблекувалната

Златан Ибрахимовиќ ги остави своите соиграчи на цедило синоќа откако по втор пат пожолте и мораше предвреме да замине во соблекувалната.
Read more

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го смета Џанлуиџи Донарума за најдобар голманот во светот.
Read more

Рајола: Ибра прави склекови додека седам на него, во топ форма е

Менаџерот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Рајола, изјави дека Ибра е во одлична физичка состојба и покрај тоа што има 39 години и дека прави склекови додека тој седи на него.
Read more
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more