Златна топка

Левандовски: Меси ќе ја освои Златната топка

Read more

Мбапе главен кандидат за Златна топка во изборот на Goal

Килјан Мбапе е кандидат број еден за освојување на Златната топка.
Read more
play_arrow

Шокантен дочек за Мбапе - публиката покажа што мисли за него

Карим Бензема, напаѓачот на Реал Мадрид и француски репрезентативец е добитник на Златната топка која France Football ја доделува на најдобриот свет
Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Златната топка ќе биде доделена на 17 октомври во Париз, а како што сега стојат работите ќе му биде доделена на Карим Бензема.
Read more

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, ги откри своите размислувања за Златната топка.
Read more

Освои Златна топка во 1986, а сега е со пушка во ров во Украина

Легендарниот украински фудбалер Игор Беланов е еден од најпознатите спортисти во историјата на таа земја, а сега во тешките времиња го покажа својот патриотизам.
Read more

Левандовски: Сакав Меси да биде искрен, а не празни зборови

Де факто добитникот на Златната топка, а всушност втор зад Меси, проговори за големото разочарување кое втора година по ред го доживува.
Read more

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Јавно објавените гласови за Златната топка на France Football покажуваат дека македонскиот новинар на фаворитот Роберт Левандовски не му дал ниту еден единствен бод.
Read more
play_arrow

Салах се изнасмеа за пласманот на Златна топка

По синоќешната победа во дербито над Евертон, Мохамед Салах го коментираше и неговиот пласман на дури 7. место во рангирањето за наградата Златна топка.
Read more

Крос: Меси не ја заслужи Златната топка, од него подобар беше и Роналдо

И германскиот фудбалер застана во низата играчи кои не се согласувата со синоќешната контроверзна одлука Златната топка да му се додели на Лео Меси за година во која имаше најмалку неколкумина кои многу повеќе се истакнаа од него.
Read more

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Полскиот фудбалер Роберт Левандовски не доби Златна топка, Лео Меси по седми пат во кариерата ја освои наградата.
Read more
play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси по рекорден седми пат ја освои Златната топка, престижно признание кое се доделува на најдобриот фудбалер во една календарска година.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more