Зоран Заев

Заев: Полициската бруталност е за најсилна осуда

Бруталноста од страна на полициски службеници врз граѓани Роми, што ја видовме вчера во видеото на социјалните мрежи, е за најсилна осуда, објави денеска премиерот Заев на Facebook.
Read more

Заев за бугарскиот меморандум: Владата останува пријателски насочена кон Бугарија

Скопје, 18 септември 2020 (МИА) – Тврдењата и изјавите што содржат навреди не водат кон вистинско пријателство. Пријателството е двонасочна улица и најмногу зависи од нас самите, од нашето почитување на европските вредности и принципи.
Read more

Груби ќе го менува Заев, Бесими гувернер во ЕБОР

Втора седница на Владата: Врачени мандатните писма на министрите; Донесени измени и дополнувања на Деловникот за работа кои се однесуваат на прецизирање на надлежностите на Првиот заменик на Претседателот...
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Скопје се раззеленува со над 15 илјади садници

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more