Тајмлапс видео: Како сала се трансформира во болница за COVID-19?

Велика Британија се соочува со драстичен раст на бројот на заразени со COVID-19. Во болниците се регистрирани 2.325 починати од коронавирусот. За 24 часа починаа 563 пациенти.

Министерството за здравство соопшти дека заклучно со 9 часот утрово, тестирани се 152.979 лица од кои 29.474 се позитивни на COVID-19.

За олеснување на товарот врз болничките капацитети, салата за конвенции ExCeL во Лондон за само пет дена беше трансформирана во привремена болница за пациенти заразени со коронавирус.

Привремената болница The Nightingale Hospital има капацитет од 4.000 легла.

реклама

Наука и технологија

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more

Како да блокирате пораки на iPhone?

Read more

Сè што треба да знаете за 5G

Read more

Нови видеа

play_arrow

„Tenet“ нема да биде прикажан ни во јули

Read more
play_arrow

Апокалипса во Мексико: Песочна бура проголта град

Read more
play_arrow

Што се крие во планината Рашмор?

Read more
play_arrow

Ајфеловата кула повторно отворена за посетители

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Како Бекам стана најбогатиот фудбалер на светот?

Read more
play_arrow

Најсмешни новинарски гафови со животни

Read more
play_arrow

Само малку да те погалам

Read more
play_arrow

Воена парада во Москва за Денот на победата

Read more
play_arrow

Брзо и вкусно: Мини пици со моцарела

Read more
play_arrow

„Blue Lives Matter“ контра протест во Њујорк

Read more
play_arrow

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more