Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Таксист во Истанбул пронашол торба со 300.000 евра во неговото возило.

Енгин Олгак(31) на седиштето во неговиот автомобил пронашол торба со пари која ја заборавил патникот кој го возел од аеродромот во Истанбул до хотел во населбата Лалели.

Олгак го контактирал хотелот каде што го оставил странскиот државјанин, го пронашол човекот и му ја вратил торбата во која имало 300.000 евра.

„Откако го оставив човекот, заминав да го исперам автомобилот и тогаш ја најдов торбата со пари. Го контактирав хотелот и му ги вратив парите“, рече Олгак.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Чек дис аут

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more

Денеска е најдепресивниот ден во годината – како да го надминете?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Читај повеќе

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Читај повеќе