Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Таткото и тренер на Хабиб Нурмагомедов почина во болница во Москва поради компликации од коронавирусот.

Светски познатиот тренер за боречки вештини, Абдулманап Нурмагомедов, добил срцев удар откако бил дијагностициран со коронавирусот. Итно му била направена бајпас операција по која во два наврата бил ставан во вештачка кома. Докторите велеа дека неговата состојба е сериозна, но стабилна, сепак на крајот ја загуби битката со смртоносниот вирус.

Таткото на Хабиб почина на 57-годишна возраст и светот на ММА ќе го памети како еден од најдобрите тренери по боречки вештини.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Останати спортови

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Read more

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Read more

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Read more

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Читај повеќе

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ остана без олимписко злато, изгуби од Зверев

Читај повеќе

Хачанов прв финалист на тенискиот олимписки турнир

Читај повеќе

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Читај повеќе

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе