Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Џенсон Бруксби реши да изеде бургер на теренот за време на паузата меѓу гемовите...

На паузите за време на натпреварите тенисерите се обидуваат да најдат начин да победат, некои седат мирно и размислуваат, некои имаат ритуали, други одат во тоалет. Сепак, она што го направи Џенсон Бруксби ретко се гледа на терените.

Американскиот тенисер нарача бургер среде натпревар на турнирот во Монтреал. Му го доставија, а потоа го изеде пред камерите. Очекувано, тоа видео брзо се прошири на социјалните мрежи и стана вистински хит.

„Човекот е гладен, не заборавајте дека и Стен Вавринка нарача кафе среде Грен слем натпревар за да се разбуди“, напиша еден од навивачите.

URL

Ниту бургерот не му помогна, бидејќи Американецот го заврши натпреварувањето во Канада. Роберто Баутиста-Агут не нарача храна на теренот, но затоа го преслуша по малата пауза за ручек. Шпанецот продолжи во наредната рунда победувајќи со 7:5 и 6:1.

Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Тенис

Ѓоковиќ: Неиграњето три месеци ми беше мотивација за турнирот во Тел Авив

Read more

Познат полот на првото дете на Надал

Read more

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Read more

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Read more
 

Спорт

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Читај повеќе
  • play_arrow

Слабо НБА: Феникс изгубија од Аделаида среде Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Читај повеќе

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Неиграњето три месеци ми беше мотивација за турнирот во Тел Авив

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Читај повеќе