Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Грузискиот тенисер Николоз Басилашвили беше ослободен со кауција од 100.000 грузиски лири (над 31.000 американски долари).

27-тиот на светската АТП листа беше уапсен пред неколку дена и беше обвинет за напад на неговата поранешна сопруга.

Обвинителството објави дека тенисерот ќе се појави на суд на 16 јули. Самиот Басилашвили негира дека направил нешто лошо.

Басилашвили беше приведен под обвинение дека ја претепал својата поранешна сопруга во присуство на нивното дете во Тбилиси.

За ваков прекршок, тенисерот може да биде осуден на општокорисна работа од 200 до 400 часа или затвор од 1 до 3 години.

реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Тенис

АТП со важна промена во системот за рангирање

Read more

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Read more

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Read more

Зверев наместо во изолација снимен како се забавува во Монте Карло

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал и Лестер ремизираа, чекор назад за двете екипи

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Читај повеќе

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 46 години од митското финале на Кројф и Бекенбауер

Читај повеќе
  • play_arrow

Камера сними гром како удира во голман

Читај повеќе

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Вердер избори опстанок во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Автогол му ја донесе победата број 200 на Мурињо

Читај повеќе

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе