Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Припадниците на овие три хороскопски знаци имаат многу квалитети и доблести, но е вистински предизвик да се биде во нивно друштво. Уште потешко е да бидете во врска со нив.

Нивните позитивни страни се толку силни и привлечни, па ако научите да живеете со нивните специфични каприци, ќе имате долга и убава врска со нив.

БИК

Претставниците на овој хороскопски знак се силни, амбициозни и истрајни, но понекогаш и доволни сами на себе. Така и се однесуваат и тешко може да се влезе во нивниот свет.

Ретко бараат помош бидејќи тоа го сметаат за знак на слабост, па така се однесуваат и со партнерот – често знаат да ги занемарат потребите на другиот.

Од друга страна се верни и посветени партнери и често покажуваат љубомора и посесивност.

Токму затоа, луѓето во врска со Бик често може да се прашуваат дали се ставени пред некаков тест или предизвик.

ДЕВИЦА

Девиците се паметни, друштвени и многу интересни личности. Но, само за оние кои тие ги избрале за свое друштво.

Најголем проблем кај нив е што тешко ги покажуваат чувствата, па и во семејните и љубовните врски знаат да се пресметани и практични.

Многу е тешко да се утврди што сакаат, што им се допаѓа, што би ги направило среќни.

Во врска со Девица треба многу трпение, па ако успеете да ја пробиете бариерата и да поставите канал за комуникација што ќе функционира долгорочно, ќе добиете верен партнер кој ќе направи сѐ за саканата личност и за семејството.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се многу независни и ретко влегуваат во долги врски. Тоа јасно го ставаат до знаење од почеток, што е многу доблесна карактеристика.

Но, кога ќе се заљубат - заљубени се. Сакаат предизвици и интелигентни партнери кои постојано ќе им ја држат љубопитноста на високо ниво, ќе имаат интересни теми за разговор и ќе одат заедно со нив во авантура.

Со Водолиите се чини дека постојано сте во почетокот на врската, без разлика колку време сте заедно.

Си ја сакаат и самостојноста и нема да им пречи ако поминат денови без да контактираат со вас. Тоа не значи дека не ве сакаат, едноставно тоа им е потребно.

Ако не можете да го одржите ова темпо, колку и да ве привлекува неодоливиот интелектуален и сексуален магнетизам на Водолијата, ќе мора да се помирите дека вие не сте партнер за неа.

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Љубов и секс

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Магазин

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Читај повеќе

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Читај повеќе
  • filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Читај повеќе

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Читај повеќе

Руската вакцина против коронавирусот ќе штити до две години

Читај повеќе

Микробиолог: Вирусот подолго се задржува на ракавиците отколку на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Читај повеќе