TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Доколку сакате гламурозна фризура како само да сте излегле од фенирање на фризер, тоа можете да го постигнете со помош на TikTok трик што ги освои жените ширум светот.

Со помош на детални инструкции ќе можете да си направите гламурозна фризура во домашни услови.

Оваа техника бара минимална употреба на производи и топлина.

Најпрво измијте ја косата и исушете ја, а потоа поделете ја на два слоја, горен и долен и одвојте ги со штипка за коса. Навиткајте го горниот дел од косата кон лицето со помош на пегла за коса или фигаро. Потребно е добро да се зацврсти косата со лак.

@yeshipolitoo Do you struggle getting your curls to last?! The @Color Wow Hair Xtra Large Bombshell Volumizer gives volume + hold without weighing your hair down, it’s not drying to the hair at all and actually strengthens the hair with bamboo extract! It’s a game changer!! #volumehack #colorwow #overnightblowout ♬ original sound - Yesenia Hipolito

Потоа ставете сунѓерасти витлери иста насока во која претходно ја навиткавте косата, а на витлерот ставете тенок чорап или хулахопка. Клучот е косата уште да биде топла кога ќе го ставите чорапот.

Истата постапка повторете ја со долниот слој на косата и на крајот сè добро фиксирајте со лак. Оставете ја косата така преку ноќ, а потоа пуштете ја наутро и ќе имате фризура како од фризерски салон.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе