Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Football Daily состави идеален тим од одлични фудбалери кои не го добиваат заслуженото внимание во нивните матични земји и се заборавени или игнорирани во националните тимови.

Од Тер Стеген, кој покрај импресивната кариера во Барселона никако да стане прв избор на Германија, до Емерик Лапорт кој иако беше клучен играч во успехот на Манчестер Сити во Премиер лигата, уште чека на ред во францускиот национален тим, ова се идеалните единаесетмина во тимот на „отпишаните“.

реклама

Фудбал

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Read more

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Read more

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Read more

Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Read more

Нови видеа

play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more
play_arrow

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more
play_arrow

Аргентинците измислија бесконтактен фудбал

Read more
play_arrow

Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа

Read more
play_arrow

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more