Тирамису прамени – тренд што го освои Instagram

Доколку немате идеја за нова фризура, ви го препорачуваме најновиот тренд сезонава кој веќе го освои Instagram - т.н „тирамису“ прамени.

Идејата за овој тренд за бојадисување е инспирирана од трите слоја на италијанскиот десерт - крем, колачиња натопени со кафе и тенок слој какао.

Се комбинираат нијанси на руса, светло и темно кафеава боја, кои на косата ѝ даваат нова димензија и визуелно ја прават погуста, па ова е одличен избор за дамите со тенка коса.

Некои фризери ја препорачуваат оваа техника на девојките со кафеава коса, за контрастот да биде што повидлив, додека други, пак, на русокосите им препорачуваат тирамису прамени, за нивниот изглед да изгледа што поприродно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hzon (@hzonsweden)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CUT (@cutostersund)

Тагови
реклама

Грчки археолози открија мистериозна тркалезна градба стара 4.000 години

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Трагедија: Почина голманот на Црна Гора, Матија Шаркиќ

Read more

Три вида цвеќиња што треба да се поткастрат во јуни за подобро да растат и цветаат

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Читај повеќе

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Читај повеќе

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе