Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Б.С.Б.
/ 08.07.2020 / 12:14

Русокосата Катерина Розмајзл од Чешка е толку убава што луѓето на Instagram се уверени дека е кукла.

URL
View this post on Instagram

🌸🌷🌺💐 @fashionnova . FashionNovaPartner

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

На оваа социјална мрежа ја следат над 800.000 луѓе. Катерина има 22 години и е родена во Прага, Чешка. Беше втора придружничка на американскиот избор за Мис Џорџија Тин во 2016 година.

URL
View this post on Instagram

Send me funny tiktoks

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

URL

Многумина се сомневаат во нејзиниот природен изглед и велат дека во минатото изгледала поинаку. Но, ете и да има правено операции и корекции, сепак има добри гени. Доказ за тоа се нејзините пет помлади сестри, како и нејзината мајка.

Катерина студира право, а има нејзина козметичка линија.

URL
View this post on Instagram

The roomba in the back 👁👄👁

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

URL
View this post on Instagram

Quarantine sister squad >

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

 

Тагови
реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Стил

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Read more

Модерните пензионери од Тајван кои го освоија Instagram

Read more

Направете сами - природна маска за кожа

Read more

15 брзи фризури за мали девојчиња со долга коса

Read more

Магазин

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Читај повеќе

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Читај повеќе
  • filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Читај повеќе

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Читај повеќе

Руската вакцина против коронавирусот ќе штити до две години

Читај повеќе

Микробиолог: Вирусот подолго се задржува на ракавиците отколку на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Читај повеќе