Топ 10 најубави автомобили за 2019 година

За вкусовите велат, не се расправа и секој има свој критериум за тоа што е убаво.

Но, кога станува збор за автомобили, некои модели едноставно пленуваат со својата појава.

Порталот AutoGuide направи истражување и состави листа од десетте најубави модели на автомобили за 2019 година.

Дизајнот на овие автомобили заслужил највисоки оцени од испитаниците.

Кои се вашите фаворити? Кој модел вие би го додале на листата?

BMW M4

Lexus LC

Genesis G90

Infiniti Q60

Land Rover Range Rover

Alfa Romeo Giulia

Audi A5 Sportback

Hyundai Sonata

Lincoln Navigator

Chevrolet Corvette C8

реклама

Авто новости

Mercedes AMG го претстави новиот спортски модел кој развива 730 КС

Read more

BMW го претстави моделот iX3 – првиот електричен SUV

Read more

Започна сериското производство на луксузниот SUV на Aston Martin

Read more

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Автомобили

 • filter

Mercedes AMG го претстави новиот спортски модел кој развива 730 КС

Читај повеќе
 • filter

BMW го претстави моделот iX3 – првиот електричен SUV

Читај повеќе
 • filter

Започна сериското производство на луксузниот SUV на Aston Martin

Читај повеќе
 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе