Топ 15 најстрашни туристички атракции

Туризмот е витален дел од многу светски економии. Се смета дека дури 1,3 милијарди луѓе патуваат на меѓународно ниво годишно за рекреативни цели. Се разбира, тоа е високо конкурентна индустрија, со градови и земји кои се фокусираат не само на историските споменици за да привлечат посетители, туку и го поттикнуваат развојот на нови дестинации за да им дадат предност пред другите места. Нудејќи широк спектар на различни искуства, некои од најпопуларните се оние кои ве туркаат да ги тестирате вашите граници, понекогаш пркосејќи им на опасностите, па дури и смртта. Ова се 15-те најстрашни туристички атракции.

реклама

Чек дис аут

„Паштета туристите“ достигнаа нов левел: Си печат пиперки на грчките плажи

Read more

Љубљана ја подигна одбојката на друго ниво

Read more

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more

Путин во фустан во боите на виножитото во ревија создадена со вештачка интелигенција

Read more

Нови видеа

play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more
play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more
play_arrow
Како астронаутите јадат, пијат и спијат во вселената?

Како астронаутите јадат, пијат и спијат во Меѓународната вселенска станица?

Read more
play_arrow

Смешки колку сакаш - фејл компилација

Read more
play_arrow

Бајден има ковид

Read more
play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Read more
play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Земјата за 10.000 години?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more