Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Според WatchMojo ова се дваесетте комедии кои постигнале многу поголем успех отколку што им се предвидувало.

При правењето на оваа листа дечките од WatchMojo ги земале предвид критиките, остварувањата во бокс офисот и културолошкиот импакт во однос на очекувањата пред прикажувањето на филмовите.

Листата вклучува филмови како „21 Jump Street“, „Hot Tub Time Machine“, „Girls Trip“, „Mean Girls“, „Superbad“ и други.

реклама

Филм & ТВ

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Read more

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

Read more
play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Read more
play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more
play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Read more
play_arrow

Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мини-пици за целото семејство

Read more
play_arrow

Тим на Отпишаните: Играчи од кои клубовите требаше да се ослободат летово

Read more
play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Read more
play_arrow

Каталонците со свински глави удрија по шпанската полиција

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на најстариот телефон во светот?

Read more