Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен кај Лос Анџелес Лејкерс со 121:114, нанесувајќи му го третиот пораз во низа на актуелниот шампион во НБА лигата.

„Лејкерс“ во финишот беа без услугите на Леброн Џејмс, кој ја обнови повреда на зглобот на десната рака и го напушти теренот шест минути пред крајот на мечот. Според извештаите, неговиот настап на вечерашниот натпревар на гостински терен кај Денвер е неизвесен.

Шутерско шоу изминатата ноќ во НБА лигата донесе пресметката меѓу Милвоки и Бруклин, во која Јанис Антетокумбо го предводеше победничкиот тим со 49 поени, додека Кевин Дурент на спротивната страна постигна 42 кошеви.

Remote video URL

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу неделата и понеделник:

Сан Антонио – Филаделфија 111:113 (по продолжение)

Оклахома 0 Феникс 120:123

Шарлот – Мајами 111:121

Бостон – Портланд 119:129

ЛА Лејкерс – Торонто 114:121

Далас – Сакраменто 99:111

Хјустон – Њујорк 97:122

Милвоки – Бруклин 117:114. 

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Кошарка

Јокиќ исклучен поради груб старт, се извини на заминување

Read more

Милвоки конечно го сруши одличниот Бруклин и се врати во игра за полуфинале

Read more

Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Read more

Никола Јокиќ е МВП

Read more
 

Спорт

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Читај повеќе

Охриѓанец истрча од Попова Шапка до Титов Врв и назад за два часа и 19 минути

Читај повеќе
  • play_arrow

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Читај повеќе

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Читај повеќе

Ериксен од болница: Не се предавам, сакам да разберам што ми се случи

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ исклучен поради груб старт, се извини на заминување

Читај повеќе

Како УЕФА го налути Шмајхел, а Македонецот Пандев влезе во историјата

Читај повеќе

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Читај повеќе

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Читај повеќе