„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Пред 30 години во научно-фантастичниот филм „Total Recall“ го видовме Арнолд Шварценегер во улогата на Даглас Квејд, но исто така за првпат ја видовме Шерон Стоун, но и жената со три дојки.

Сцената од овој култен филм, во којa видовме жена со три дојки, остана длабоко врежана во сеќавањето на гледачите.

Дејството во филмот се случува во 2084 година на Марс, со човечка колонизација на Црвената планета. Филмот недамна доби и римејк.

Ова е трејлерот на филмот:

Remote video URL

И сцената која ги шокираше гледачите пред три децении:

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Филм & ТВ

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Read more

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Read more

Сцена

  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Читај повеќе

Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Одложена премиерата на филмот „Mulan“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Tenet“ нема да биде прикажан ни во јули

Читај повеќе