Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Македонскиот напаѓач Александар Трајковски смета дека натпреварот со Украина, в четврток ќе биде клучен за „црвено-жолтите“ кои се дебитанти на Европското фудбалско првенство.

– Ако ја победиме Украина големи се шансите да ја поминеме групата. До крај ќе се бориме да одиме во следната фаза и да ги израдуваме нашите навивачи. Ни преостануваат уште два натпревара. Имаме време да се подготвиме, шансата постои. Мислам дека средбата со Украина е клучна за нас. Покажавме против Австрија дека можеме да се „носиме“ со квалитетни противници. По Украина ни следува Холандија, но уште еднаш ќе повторам, дуелот против Украинците е многу важен за нас. Истото се однесува и за нив кои беа поразени во почетното коло. Ние сме подготвени за оваа борба и убеден сум дека ќе ја добиеме, изјави Трајковски.

Натпреварот на македонската фудбалска репрезентација со Украинците ќе се игра в четврток (17 јуни) со почеток во 15 часот на „Арена Букуршет“. 

реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Фудбал

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Read more

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Read more

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Read more

Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе