Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Сакаме да гледаме на спортот и фудбалот како на една голема голема меритократија, каде што „кремот секогаш се крева на врвот“, без разлика дали станува збор за играчите или менаџерите.

Но, дали е тоа навистина така?

Од легендата на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон во Премиер лигата, до синот на Зинедин Зидан, Енцо и неговото тековно судење со Интер Мајами, HITC Sevens го анализира непотизмот во фудбалот и дали тоа е проблем за кој треба да зборуваме.

реклама

Фудбал

Погледнете ја мајсторијата на Меси од слободен

Read more

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Read more

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Read more

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more
play_arrow

Зошто чувствувате умор после јадење?

Read more
play_arrow

Како Кина го копира Западот?

Read more
play_arrow

Вака звучи кога покрај вас ќе „прошиша“ Mеrcedes AMG E63 S

Read more
play_arrow

Колку време треба да бидете на диета за да направите стомачни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW E46 M3 или Toyota GR Yaris?

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Black Widow“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ако човекот никогаш не стапнеше на Месечината?

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди во мај

Read more
play_arrow

10 минути пилатес за цврсти нозе

Read more