Трејлерот за играта The Witcher 3 ја покажа новата next-gen графика

Погледнете како изгледа бесплатната надградба на играта The Witcher 3, која ја доближува графиката на играта до новата генерација на конзоли.

CD Projekt Red конечно објави трејлер и му покажа на светот како ќе изгледа next-gen изданието на The Witcher 3: Wild Hunt. Ремастерираниот акционен RPG изгледа подобро од кога било благодарение на подеталните модели - со 4K текстури – светлосните ефекти Ray Tracing и други козметички подобрувања.

Рефлексиите во водата ќе бидат појасни додека играчите го водат Гералт низ поубав, но не помалку мрачен свет, и иако визуелните разлики не се баш ден и ноќ, според трејлерот, навистина можеме да видиме дека ажурираното издание изгледа подобро од оригиналот од 2015 година. Промените се дефинитивно добредојдени ако се чувтсвувавте дека еден од најпопуларните наслови полека го гази времето.

Remote video URL

Ажурирањето носи и одредени промени во гејмплејот, снимање на напредокот во „облакот“ и нова содржина инспирирана од серијата The Witcher на Netflix, од каде наскоро заминува Хенри Кавил.

Ова ажурирање на играта не е продолжение или римејк, туку едноставно бесплатно ажурирање што ќе ја доближи веќе застарената игра до конзолите од новата генерација и ќе донесе дополнителна свежина за да ве заинтересира уште еднаш (или првпат) да влезете во улогата на популарниот Гералт пред да пристигне римејкот на првата игра, а потоа и нова трилогија. Ажурирањето пристигнува на 14 декември за PC, PlayStation 5 и Xbox Series X/S.

Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Гејминг

Nintendo Switch го надмина PlayStation 4

Read more

Игрицата Redfall на Xbox и PC носи лов на вампири во отворен свет

Read more

Гејмери објавија тајни на американски борбени авиони

Read more

Sony најави 13 нови наслови за PlayStation VR2

Read more
 

Гик

Се распадна мистериозен руски сателит и создаде облак од вселенски отпад

Читај повеќе
  • filter

НАСА откри метален објект на Марс

Читај повеќе

Научници дојдоа до откритие кое може да го промени досегашното сфаќање за водата

Читај повеќе

Samsung Galaxy S23 серијата претставена на македонскиот пазар

Читај повеќе

Илон Маск стави точка

Читај повеќе

Вртлог на површината на Сонцето ги збунува научниците

Читај повеќе

Nintendo Switch го надмина PlayStation 4

Читај повеќе

WhatsApp дополнително ги подобри статусите, достапни се нови опции

Читај повеќе
  • play_arrow

Швајцарија инсталираше 5.000 соларни панели на највисоката брана во Европа

Читај повеќе