Како да ги комбинирате?

Тренд за оваа зима: Мини здолништа

Понекогаш е навистина тешко да пронајдете вистински баланс во носењето на овие здолништа, а тие да изгледаат модерно и привлечно. Како да ги комбинирате во зима? 

Можеби токму овие идеи ќе ви помогнат. Па затоа, пронајдете го вашето мини здолниште и комбинирајте го на најдобриот начин.

Можеби ќе ви звучи чудно, но доколку ги намачкате нозете со лосион пред да облечете чорапи, ова може да ви помогне да се чувствувате топло.

Освен тоа, наместо тенки хулахопки може да облечете памучни хеланки во вашата омилена боја. Без грижа, ваквата комбинација ќе изгледа убаво.

Долгите чизми не само што се секси, туку и во комбинација со мини здолниште, воопшто нема да ви биде студено.

Повеќето чизми се направени со крзно однатре, или подебел термички материјал. 

Комбинирајте ги со дебели џемпери, долг шал и долга јакна или долг капут. Освен што ќе изгледате одлично, ќе се чувствувате топло.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Стил

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Маче за првпат го гледа својот одраз во огледало - реакцијата е урнебесна

Читај повеќе
  • play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе