Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Б.С.Б.
/ 27.10.2020 / 09:04

Физичката активност стана е нешто што е неопходно за сите, а најдобро е кога имате рутина од редовно изведување вежби.

Доколку сте во потрага по тренинг со кој за кратко време ќе согорите многу калории, тогаш ова видео е идеално за вас. Овие кардио вежби ќе ви овозможат за само 10 минути да потрошите повеќе од 200 калории, без употреба на тегови и други реквизити.

реклама

Фит

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more

15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

Read more

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more

Вежбање по породувањето: Кога да почнете и на што треба да обрнете посебно внимание?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Снимка од пијана верверица стана хит на интернет

Read more
play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Read more
play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Read more
play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Read more
play_arrow

Каква мизерна година, пее Роби Вилијамс во новата песна „Can’t Stop Christmas“

Read more