Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

М.С.
/ 29.05.2020 / 09:26

Во новото видео на Gravity Transformation, ќе ви покажат 9 ефективни вежби за цврст и подигнат задник.

Освен тоа што жените обожаваат мажи со цврст задник, овие вежби имаат и придобивки за вашето здравје -  ќе ви помогнат да ги зацврстите мускулите на задникот и да се движите подобро. Погледнете го видеото.

 

реклама

Фит

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more

Со јога до здраво срце

Read more

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more
play_arrow

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more
play_arrow

Аргентинците измислија бесконтактен фудбал

Read more
play_arrow

Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа

Read more
play_arrow

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more