Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Руската јавност е шокирана откако на социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како младите хокеари во Русија ги обучуваат за тепачки.

Видеото е толку контроверзно поради што е покрената истрага од Руската хокеј федерација. Тренерот од видеото тренира тим од седумгодишни и осумгодишни деца во училиште во Москва.

Снимката ја подели јавноста, некои се шокирани од бруталниот тренинг на толку млада возраст додека други сметаат дека играчите треба да бидат подготвени на грубоста во играта уште од најмлада возраст, пренесе RT.

URL
Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Останати спортови

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more

Убиен поранешниот MMA борач Тајлер Ист

Read more

Во САД почнаа натпревари пред полни трибини

Read more

Поставен нов светски рекорд: 24 и пол минути под вода без воздух

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе