Трето семејство влегува во свој нов дом, добиен на инстант лоз на Државна лотарија

Со радост споделуваме дека клучевите од третиот стан од инстант лозот „Доме, сладок доме“ ги предадовме на Рајне и Никола Лазаревски од Скопје.

За само 100 денари, четиричлено семејство ќе влезе во својот нов дом „изгребан“ на инстант лозот Доме, сладок доме. Станот со големина од 41,7 квадрати и подрум. Добивката изнесува вкупно 3.372.883 денари, со сите платени давачки.

Брачниот пар Лазаревски,од скопската населба Косела Вода, со возбуда го разгледуваа својот нов стан, раскажувајќи ни ја среќната приказна. Имено, Никола заради работните обврски секојдневно патува низ државата. Патувајќи во различни градови тој од секој град се враќал дома со по неколку инстант лозови. Сепак, среќата била блиску до него, бидејќи ја пронашол во својата населба - Кисела Вода, на продажното место „АН-ДАР Компани“.

Никола купил два лоза - „Златна рипка“ и „Доме, сладок доме“, но не ги изгребал на продажното место, туку ги понел дома за да ги изгребаат заедно со сопругата. Никола и Рајне, во навидум обичниот ден, и не помислувале дека ќе изгребат добитен број со што наскоро ќе станат сопственици на стан во една од најубавите згради во Скопје, во атрактивно соседство, за само 100 денари.

„Едноставно не ни се веруваше во тоа што го гледаме, не заспавме цела ноќ. Нестрпливи бевме да отидеме во просториите на Државна лотарија за да ни ја потврдат добивката и да се увериме дека ова не е сон“, ни раскажа Рајне, не криејќи ја својата возбуда.

Откако го потпишаа договорот и ја подготвивме комплетната документација, Никола, Рајне и дечињата го видоа својот нов сладок дом кој се наоѓа во среќната зграда на улица „Методија Шаторов Шарло“, во населба Аеродром.

Државна лотарија им посакува многу среќа во новиот дом, а ние ќе ги чекаме следните добитници, бидејќи има уште два стана.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Промо

НЛБ Банка и Visa со многу изненадувања по повод Олимписките игри

Read more

Point Retail Park прославува 2 години!

Read more

Спортски, практичен и елегантен: Пристигна новиот Audi Q5 Sportback

Read more

Институтот Pasteur de Lille ја оцени ефикасноста на прочистувачите на воздух на Daikin против респираторни вируси

Read more
 

Ново

Кризен штаб на Србија: Трета доза вакцина за лицата со хронични болести

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini што остава без здив

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе
  • filter

Instagram убавица: Криста Кемп

Читај повеќе

Pfizer: Третата доза од вакцината ја зголемува заштитата од делта сојот до 100 пати

Читај повеќе

До крајот на денот ќе се намали временската нестабилност, утре до 41 степен

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Читај повеќе

Донесен ребалансот на Буџетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Сузбиена криминална група инволвирана во недозволена трговија со дрога и оружје

Читај повеќе