Три чекори до послаби и затегнати нозе

Кајгана
/ 01.07.2020 / 16:15

Никогаш не е доцна да почнете да работите на себе. Состојбата на нозете и мускулатурата е од особена важност за вашиот изглед. 

Во новото видео на YouTube каналот Gravity Transformation - Fat Loss Experts ќе ви покажат како да се ослободите од непотребното сало на нозете и бедрата.

За разлика од мажите, жените имаат поголем проблем со таложење на непотребни маснотии на нозете и бедрата, најчесто поради зголеменото ниво на естроген во телото, а ова предизвикува проблеми со здравјето, создавање на целулит и деформирање на телото.

Првиот чекор е да се фокусирате на вежби за целото тело, не само на вежби за нозете - грешка која ја прават многумина. Секако, исхраната секогаш има главна улога во процесот на слабеење. Погледнете го видеото.

реклама

Фит

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Три кардио вежби со кои ќе ослабете исто како со трчање

Read more

10-минутни вежби за секси грб, раце и затегнати стомачни

Read more

Тренинг за мажи: Ефективни вежби за грб

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за пилешка салата

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за секси грб, раце и затегнати стомачни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Ice Age: Meltdown“

Read more
play_arrow

Најдобрите нови stealth видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Кршење Lamborghini во првиот трејлер за новите авантури во Top Gear

Read more
play_arrow

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Read more
play_arrow

10 фудбалски ѕвезди во подем кои треба да ги следите сезонава

Read more
play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Read more
play_arrow

Серии кои ќе ви се допаднат ако ја обожававте „Game of Thrones“

Read more
play_arrow

Осум рецепти за брзи и здрави пијалаци

Read more