Три деца повредени во сообраќајка во Неготино

Три деца пешаци биле повредени синоќа во сообраќајна незгода во Неготино.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски денеска информираше дека сообраќајката се случила околу 21 часот на главната улица ,,Маршал Тито”, во централното градско подрачје.

– Сообраќајната незгода била помеѓу  „фолксфаген поло“ со неготински регистарски таблички управувано од 35-годишник од неготинско село и  три  деца – пешаци. Пешаците се здобиле со телесни повреди констатирани во болницата во Неготино, соопшти Додевски.

Извршен е увид на местото на настанот. 

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Хроника

Граната од Прва светска војна безбедно отстранета при ископ на улица во Скопје

Read more

Скопјанка осомничена за шест тешки кражби

Read more

Притворена лекарка од Куманово за примање поткуп

Read more

Македонски полицајци со службен автомобил пренеле дрога преку граница, не знаеле што носат

Read more
 

Вести

Нови 336 случаи на COVID-19 од 3.425 тестирања, 17 починати

Читај повеќе

Папа Франциск: Не ги затворајте вратите за мигрантите

Читај повеќе

Филипче: Од утре почнува вакцинацијата со трета доза

Читај повеќе

Утре почнува изборната кампања за Локалните избори 2021

Читај повеќе

Недела неработен ден, наверојатно по завршување на изборите

Читај повеќе

Нови 392 случаи на COVID-19, 20 починати и 339 оздравени

Читај повеќе

МЗ: Вакцинацијата се одвива непречено, целосно имунизирани над 714.000 граѓани

Читај повеќе

Оваа земја тврди дека нема ниту еден случај на коронавирус

Читај повеќе

Граната од Прва светска војна безбедно отстранета при ископ на улица во Скопје

Читај повеќе