Три фризури кои се идеални за оваа пролет

Со пристигнувањето на пролетта се буди и желбата за промена. По студените денови, време е да ја освежите косата и да направите нова фризура.

Стилистите ширум светот велат дека овие три фризури ќе бидат во тренд за оваа пролет. Без разлика дали сте русокоса или бринета, секоја од овие фризури ќе ви прилега.

Прва на листата е „растурена“ фризура. Оваа пролет во мода е што помалку да ја стилизирате косата за да изгледа природно.

Коса со средна должина оваа пролет ќе биде водечки тренд. Доколку размислувате да ја скратите долгата коса, сега е вистинското време.

Брановидна фризура

„Барби“ брановите се во тренд оваа пролет – ќе изгледате гламурозно и природно.

реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Стил

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Read more

Крупни или слаби, кои жени им се најпривлечни на мажите?

Read more

Лаура Даморе, стјуардеса со најголема популарност на Instagram

Read more

Креативни идеи за уредување на мала тераса

Read more
 

Магазин

Брзо и вкусно: Тестенини со сланина, босилек и пармезан

Читај повеќе
  • play_arrow

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Читај повеќе

Во која секс поза најмногу уживаат жените од секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Забранети комбинации на храна што сите ги правиме

Читај повеќе

Колку сон му е потребно на вашето бебе?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Читај повеќе
  • play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Читај повеќе

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе