Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Неверството во една врска е непростлив чин за едни, додека други луѓе се пофлексибилни и можат да преминат преку тоа.

Според астрологијата, овие хороскопски знаци имаат малку повеќе разбирање за нивните партнери.

Бик

Бикот е земјен знак кој тешко се препушта на чувствата и не брза да влезе во врска. Ниту се брза да излезе од врска кога ќе наиде на првата препрека. Ако Бикот доживее неверство ќе го сфати како предавство, но нема лесно да ја заврши врската. Бикот ќе раскине дури тогаш кога ќе сфати дека се е готово.

Јарец

Исто како и Бикот не практикува избрзани одлуки. Има разбирање за партнерот, па неверството ќе го сфати како личен пораз кој нема така лесно да го признае. Јарците прво ќе се потрудат да го поправат односот со партнерот отколку да ја прекинат врската.

Риби

Тешко се откажуваат од саканите, многу се емотивни. За разлика од стабилните Бикови и јарци, Рибите вистински веруваат дека партнерот нема повторно да ги изневери и затоа простуваат. Попрво ќе останат со човек кој ги изневерува отколку да бидат сами.

реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Од утре почнува пописот - еве кој прв ќе се попишува

Read more

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, загина девојче

Read more

Љубов и секс

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Read more

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more
 

Магазин

Идеја за ручек: Потпечени макарони со колбаси

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе

Зошто пешачењето во природа е добро за вашето здравје?

Читај повеќе

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Читај повеќе

Рецепт на денот: Шницли во сос со сенф

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе