Три хороскопски знаци кои најмногу лажат

Одвреме-навреме се случува секој од нас да подлаже малку, но некои луѓе тоа го прават пречесто. Без разлика дали станува збор за бели лаги или вистински лаги, некои од нас се склони безобразно да лажат, без грижа на совест.

Според астрологијата, овие хороскопски знаци важат за големи лажговци.

Близнаци

Зборливите Близнаци се познати по тоа што не се секогаш доследни па нивните лаги често и не се намерни. Тешко им е да го одржат дадениот збор, па испаѓаат лажговци дури и кога тоа не е нивната првична намера.

Лав

Лавовите умеат до толку да ги преувеличат работите што на крајот излегуваат лажговци. Поради нивната природа секогаш сакаат да се во центарот на вниманието, па вистината често им е досадна и затоа сакаат да ги зачинат работите со по некоја лага.

Риби

Често глумат маченици и жртви па со лаги сакаат да предизвикаат емпатија и сочувство кај другите. Тешко е да ги фатите Рибите во лага бидејќи делуваат прилично искрено.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Read more

Живот

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе