Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Секој хороскопски знак има некои карактеристики по кои се разликуваат и ги прават посебни.

Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Други се секогаш подготвени да помогнат и се среќни во силна, долгорочна врска.

За некои хороскопски знаци, најважно е да се во љубовна врска што функционира.

Меѓутоа, има и такви кои се најнесреќни кога се сами и често остануваат во врски што не функционират само за да не останат сами, бидејќи не знаат како да бидат сингл.

Близнаци

Родените во знакот на Близнаци се многу дружељубиви и среќни се кога остваруваат нови контакти. Можете да разговарате со нив за сè и сакаат да разменуваат искуства. Сепак, без редовен контакт, тие наскоро почнуваат да се чувствуваат осамено. Така е и со нив во сингл фаза. Се чувствуваат напуштено, па страшно им недостасува некој кој секогаш ќе биде со нив.

Вага

Вагата е еден од најсоцијалните знаци и родените во овој знак обожаваат контакти со луѓето околу нив. Се стремат кон хармонија и се многу грижливи. Социјалните квалитети им помагаат брзо да остварат нови пријателства и односи. Но, кога Вагите се без партнер и љубов се чувствуваат осамено и можат да бидат многу несреќни. Ретко се сингл, а подготвени се да пробаат сѐ само да не згасне врската.

Водолија

Припадниците на овој знак сакаат да бидат опкружени со толпа луѓе. Водолијата е многу дружељубива личност и сака да патува со тим. Добрата динамика на групата е многу важна за неа и без редовни контакти таа се чувствува осамено. Исто е и со врските. Со партнер, овој хороскопски знак е многу посреќен и полн со ентузијазам и радост. Можеби не го покажува тоа и живее во свој свет, но на Водолијата ѝ е важно да бидете покрај неа.

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Љубов и секс

Пет причини зошто луѓето остануваат во токсична врска

Read more

Најлесно ќе се вљубите во овие знаци, создадени се за љубов

Read more

Секс без табуа: За што најчесто фантазираат мажите и жените?

Read more

Пет совети за првото сексуално искуство во животот

Read more
 

Магазин

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Читај повеќе

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Читај повеќе