Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

На сите ни е потребна личност од доверба, некој на кој можеме да му се довериме и да му веруваме без размислување. Но, секој не може да биде добар чувар на тајни.

Понекогаш не е едноставно да процените кому може да веруваме. Според хороскопот, на овие три знаци не треба баш лесно да им верувате.

Риби

Рибите се интелигентни луѓе, знаат како и кога да ја извршат својата работа. Иако лесно создаваат пријателства, не е секогаш добро да им верувате. Зошто? Затоа што кога ќе дојде време, нема да им смета некому да ја откријат вашата тајна.

Повеќето Риби се опседнати со себе, а ако биде потребно, нема да имаат ништо против да се стават себеси пред некој друг. Совет: кога следниот пат им се доверите на Риби, очекувајте го неочекуваното.

Стрелец

Стрелците се луѓе кои сакаат забава и ентузијазам, нивното задоволство и забава им се приоритет.

Ако со вас добро се забавуваат, се е во ред, но ако се расипе односот, не треба да очекувате дека ќе ја задржат вашата доверба.

Лав

Лавовите се опуштени и весели луѓе, добри пријатели се и фино е да ги имате покрај себе.

Тие сигурно нема да изгубат нечија доверба се додека не станува збор за цената на нивното достоинство или достоинството на нивното семејство. Затоа е подобро да го имате ова на ум и да внимавате кои работи ги кажувате пред нив.

реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Живот

Евтини намирници кои се спас од чадот од цигари

Read more

Зошто алиштата не треба да се сушат во домот?

Read more

Денешната супер Месечина на многумина ќе им оди на нерви

Read more

Лоши навики со кои си го уништувате животот

Read more
 

Магазин

Десерт на денот: Баклава со мак и јогурт

Читај повеќе

Евтини намирници кои се спас од чадот од цигари

Читај повеќе
  • play_arrow

Како вежбањето да се претвори во секојдневна навика?

Читај повеќе

Храна која треба да се јаде во есен и зима

Читај повеќе

Зошто алиштата не треба да се сушат во домот?

Читај повеќе

Пушачите имаат 80% поголема веројатност да завршат во болница поради ковид

Читај повеќе

Денешната супер Месечина на многумина ќе им оди на нерви

Читај повеќе

Лоши навики со кои си го уништувате животот

Читај повеќе

Шест јасни знаци дека време е за крај на врската

Читај повеќе