Три нови опции на Facebook Messenger

Messenger ќе добие неколку нови опции, соопшти Facebook.

Најважната опција е quick reply којашто на корисниците ќе им овозможи брз одговор на мултимедијалната содржина што ја добиваат од друг корисник, преку порака на Messenger.

Кога ќе добиете фотографија или видео во порака на дното ќе се појави опцијата quick reply преку која веднаш ќе може да одговорите.

Корисниците ќе добијат и три нови теми за Messenger – една по „Sour“, новиот албум на Оливија Родриго, тема по „Fast and Furious“ и тема поврзана за Светскиот ден на океаните.

Последна опција се QR кодови и линкови за плаќање кои за почеток ќе им бидат достапни единствено на корисниците во САД.

Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Интернет

Мicrosoft најави укинување на LinkedIn во Кина

Read more

Сите навалија на Pornhub кога падна Facebook

Read more

Дали сте знаеле дека постои опција „доверлив мејл“ во Gmail?

Read more

Instagram повторно не работи, некои корисници пријавуваат проблеми

Read more
 

Гик

Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Читај повеќе
  • play_arrow

Научниците се на работ на откритие со кое се бришат лошите спомени

Читај повеќе

Американците вооружаа робот: Terminator беше предупредување, а не упатство

Читај повеќе
  • play_arrow

Синтетиката во производите за широка потрошувачка се поврзува со рана смрт

Читај повеќе

Мicrosoft најави укинување на LinkedIn во Кина

Читај повеќе

Дали Хелените ја откриле Америка многу пред Колумбо?

Читај повеќе

Наскоро ќе се појави никотинска вакцина против корона

Читај повеќе

Леонардо Дикаприо инвестира во одгледување месо во лабораторија

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

Читај повеќе