Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Ако сте подготвени за сериозна врска, постојат неколку работи што дефинитивно треба да ги направите на почетокот за да ја направите успешна.

Експертите за врски споделија што е потребно за да имате успешна и здрава врска со вашиот партнер.

Транспарентност

Кога многу луѓе размислуваат за врска, мислат дека треба да исполнат бројни комплицирани барања на партнерот за да постигнат добра врска. Сепак, ова не е нужно неопходно. Имено, за почеток на сериозна и успешна врска има неколку минимални барања како отворен и искрен однос со партнерот.

Покажете се онака како што сакате другите луѓе да се покажат. Научете да бидете автентични за вашиот партнер да се заљуби во тоа што сте вие, а не во личноста што се преправате дека сте.

Свесност дека не се сите исти

Понекогаш луѓето може да заборават дека другите имаат различни интереси од нив и едноставно да не уживаат во истите работи и ситуации како другите. Ова е причината зошто сочувството кон другите е клучно. Тоа не се однесува само на вашата врска со партнерот, туку и на другите лични врски во животот.

Важно е да ги прифатите вашите грешки и да прифатите дека ќе бидете лоши во некои ситуации. Сè додека можете да ги признаете своите недостатоци и да бидете подобри, простувањето само ќе придонесе за поздрава врска.

Конфликт

Иако ова ќе звучи чудно, но на почетокот на врската треба да се судрите. Но, не станува збор за вербален конфликт, туку за изразување на сопственото мислење за да ја видите реакцијата на вашиот партнер. Експертите велат да престанете да бегате од непријатни разговори и ситуации кои може да бидат предизвик. На овој начин си правите лоша услуга на себе и на вашиот партнер.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Љубов и секс

Редовниот секс го подобрува помнењето

Read more

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Read more

Ескорт дама тврди дека мажите стануваат сè полоши во секс: Каде грешат?

Read more

7 знаци откриваат дека траумите од минатото ви влијаат на љубовната врска

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе