Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

М.С.
/ 07.07.2020 / 15:35

Секој од нас чувствува болки во грбот во некој период од животот бидејќи поголемиот дел од времето го поминуваме во седечка положба. Со зајакнување на мускулите на грбот, ќе ги намалите болките.

Во ова видео ќе погледнете 3 лесни и едноставни вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот. Нема да ви одземат многу време, а може да ги правите и во домашни услови.

реклама

Фит

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Read more

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Read more
play_arrow

Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

Read more
play_arrow

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more
play_arrow

Најопасното маче на светот

Read more
play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more
play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more