Три видови секс кои треба да ги пробате барем еднаш во животот

Многу парови имаат иста рутина и исти ситуации во кревет, а тогаш ја создаваат и истата енергија. Но, рутината одзема многу возбуди и динамиката во сексот понекогаш се претвора во пасивна навика наместо во активно искуство.

Затоа, барем еднаш во животот, треба да ги пробате овие три видови на секс:

Спиритуален секс

Често се вклучува длабоко дишење, бавни и ритмички движења, контакт со очите создава дополнителна врска и единство во текот на сексуалниот однос.

Доктор Ана Кабека овој пристап го објаснува како енергетски, а уживањето се создава поради свесноста на двајцата партнери. За да се обидете со овој пристап, обидете се да дишете длабоко и да се поврзете со телата.

„Можете дури и да се обидете да го синхронизирате дишењето со партнерот“, објаснува секс терапевтот Џеса Зимерман.

Спортски секс

За оние кои сакаат да вежбаат и се подготвени да пробаат нешто повеќе, спортскиот секс може да биде добар начин да внесете промени. Потребно е да имате малку повеќе физички активности за да пробате што повеќе положби за да видите колку физички може да издржите.

Заигран секс

Вклучува играње во вашата врска за подобрување на сексуалниот живот. Стресот може да биде една од причините зошто паровите престануваат да бидат интимни. Стресот влијае на нашите хормони и предизвикува дисбаланс, па се намалува либидото.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Љубов и секс

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more
Четири грешки што треба ги одбегнете на почетокот на врската

Четири грешки што треба ги одбегнете на почетокот на врската

Read more

Трикови со кои ќе го подобрите сексуалниот живот

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе