Трикини е новиот летен тренд

Б.С.Б.
/ 18.05.2020 / 12:25

Заштитната маска стана дел од нашето секојдневие, па дури и кога станува збор одењето на плажа.

Така, брендот Elеxia Beachwear промовира трикини, станува збор за дводелен костим за капење со кој доаѓа и заштитна маска. Италијанската дизајнерка Тицијана Скарамуцо вели дека сè започнало како шега. Таа го направила првиот трикини со цел да ги расположи вработените, со оглед на тоа што нивното расположение опаднало поради пандемијата и економските последици од неа.

Меѓутоа, кога нејзината ќерка ги објавила фотографиите на Instagram, луѓето позитивно реагирале и веднаш биле заинтересирани каде можат да ги најдат.

Според Тицијана, тоа било сигнал дека овој производ има потенцијал на пазарот и затоа дизајнирала и други модели на трикини.

URL
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Стил

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Магазин

  • play_arrow

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Читај повеќе

Како се прават 3 милиони лајкови за 12 часа? Прашајте ја Џеј Ло

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Читај повеќе

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Читај повеќе

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе