Трикови за заспивање кога ништо не помага

Некои ноќи едноставно не можете да заспиеете, а утредента треба да станете рано. Решение?

Незаспивањето веќе почнува да ве мачи. Постојано се превртувате обидувајќи се да заспиете, а потоа почнувате и да се прашувате дали воопшто ќе заспиеете.

Помош барате во некоја книга, можеби ќе отворите прозорец за свежиот воздух да ве успие. Но, ништо од тоа не функционира. Можеби е полна месечина?

Постојат трикови кои можат да ви помогнат да заспиеете. На пример, пилотите користат еден трик со кој за време на долгите летови, кога пилотуваат во смени, секој час им е важен и мораат веднаш да заспијат за да го искористат своето време за одмор. Ненаспан пилот претставува опасност по сите во авионот.

Remote video URL
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
 

Магазин

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе