Трите најверни хороскопски знаци

Некои хороскопски знаци особено ја ценат верноста, всушност поважна им е од што било друго. Внимателно ги запознаваат партнерите, па откако ќе ја дефинираат врската, во неа немаат место за неверство.

Овие три хороскопски знаци се најверни:

Рак

Неверството е спротивност на сè за што Ракот се залага и тоа го прави еден од најверните хороскопски знаци. Со него владее Месечината, небесно тело поврзано со чувствата, а Ракот не е љубител на скршени срца.

Затоа, тој полека се отвора кон новите партнери и има тенденција да го тестира и провери некого пред да го пушти во својот живот. Ракот сака сигурност и решителен партнер. Ако го изневерите Ракот, тој нема да ве изневери, но многу брзо ќе почувствувате дека е оладен.

Скорпија

Го штити своето срце со бетонски ѕидови, првин е потребно да стекне доверба во вас, но довербата треба да ја заслужите. Скорпиите по природа се таинствени, но штом еднаш се сигурни во верноста на партнерот, ќе ви возвратат двојно. Многу се посветени во врската, но тоа може да се промени ако се почувствува изневерено.

Овој знак верува во карма, па ако сте неверни, постои голема шанса Скорпијата да ви возврати во иста мера.

Јарец

Од сите знаци, Јарецот најсериозно ја сфаќа преданоста. Со него владее Сатурн, планета што се состои од структури и закони. Значи, кога Јарецот ќе даде збор, тоа и го мисли. Има традиционален поглед кон врската, па штом еднаш се одлучи за врска, тогаш оди до крај.

Многу е пребирлив со кого започнува врска, бара партнер со кој му се подобрува животот и ќе му помага во постигнување на целите. Еднаш штом пронајде таква личност, не ја испушта и никогаш нема да ја изневери.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Љубов и секс

Може ли сексот да биде замена за тренинг? Еве колку калории ќе потрошите

Read more

Вечна „љубов“: Држави во кои немате право на развод

Read more

Ако партнерот ви го постави ова прашање, веројатно размислува за неверство

Read more

Знак на здрава врска: Пет кавги што ги водат дури и најсреќните парови

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во март

Читај повеќе

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Читај повеќе