Тухел: Од нас зависи дали ќе бидеме во топ 4 во Премиер лигата

Тренерот на Челси, Томас Тухел, по синоќешниот пораз од Арсенал во 36. коло од англискиот шампионат (0:1), ги процени шансите на неговиот тим да влезе во најдобрите четири.

– Секогаш е тешко. Не си дозволувам да се опуштам ниту една секунда, и ако некој си даде такво право, денес беше последната лекција. Пропуштивме шанса да ја зацврстиме позицијата во оваа борба, но сè е сè уште во наши раце. Настапуваме добро и мора да се справиме со поразот. Не станува збор за распоредот. Имавме три дена да се подготвиме и се наоѓаме во добра форма, но денес направив грешка во составот и ја преземам одговорноста за тоа. Секако, немавме среќа, и такви денови се случуваат во фудбалот, но денес сторивме сè за да загубиме, го цитира Тухел прес-службата на клубот од Лондон.

Челси по 36 натпревари има 64 бода и во моментов е на четвртата позиција на премиерлигашката табела. 

Тагови
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Фудбал

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Read more

Рамос доби понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Read more

Хицлшпергер до ЕУРО: Помислете на оние кои се дискриминирани поради сексуалноста

Read more

УЕФА ги одби Германците: Алијанц Арена нема да блесне во боите на виножитото

Read more
 

Спорт

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Читај повеќе

Како Новак Ѓоковиќ се подготвува за Вимблдон?

Читај повеќе

Рамос доби понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Читај повеќе

Хицлшпергер до ЕУРО: Помислете на оние кои се дискриминирани поради сексуалноста

Читај повеќе

УЕФА ги одби Германците: Алијанц Арена нема да блесне во боите на виножитото

Читај повеќе

Пандев: Планот ми е да одморам, немам некоја желба да бидам тренер

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Читај повеќе
  • play_arrow

Момент за историја: Шпалир од соиграчите, овации од трибините за Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси го повтори рекордот на Маскерано за Аргентина

Читај повеќе