Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Откако во медиумите се појавија нови фотографии од инфлуенсерот Ендрју Тејт, луѓето почнаа да му се потсмеваат поради старата изјава во која тој рече дека ќелавоста е всушност негов личен избор.

Стотици твитерџии му се потсмеваат на контроверзниот инфлуенсер Ендрју Тејт за една стара изјава во која рече дека свесно избрал да биде ќелав, а фотографиите кои се појавија во медиумите покажаа дека всушност немал друга опција.

Така, еден корисник се огласи на Twitter, пишувајќи дека не можел да поверува дека Тејт имал храброст да тврди дека е ќелав по избор. Овој твит набрзо собра над милион прегледи, а потоа и други корисници на оваа мрежа го споделија своето мислење.

URL

Некои отидоа чекор подалеку, па на една фотографија додадоа долга коса на овој контроверзен инфлуенсер и опис во кој се наведува како неговите обожаватели всушност го гледаат.

URL

Еден од корисниците напиша хумористична причина зошто Тејт сака да биде пуштен на слобода, пишувајќи дека инфлуенсерот сака што поскоро да замине во Турција на трансплантација на коса, што е позната локација за мажи кои сакаат да се ослободат од ќелавоста.

„Мене ми е смешен фактот што Ендрју Тејт може да пушти повеќе влакна на лицето отколку на главата“, „Братот потроши милиони на Bugatti, но немал 1.500 долари за да одлета во Турција и на пресадување коса“, „Не бидете толку строги кон него. Во затворот немаат брзи бришачи за прашина.

Потсетуваме, романскиот суд во средата ја одби жалбата за неговиот притвор. Ендрју Тејт и неговиот брат, кои се обвинети за наводна трговија со луѓе, ќе останат во полициски притвор до судската одлука на 27 февруари.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Живот

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Read more

Како да препознаете квалитетни јајца?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе