Убавините на Македонија преку објективот на Александар Костадинов

Нашата земја има прекрасни места кои вреди да ги посетиме, а нивната бескрајна убавина ја документира талентираниот струмичанец Александар Костадинов.

Александар се занимава со фотографирање повеќе од 7 години. За Kajgana.com вели дека неговата љубов кон природата доаѓа до израз на фотографиите коишто ги прави.

Затворените граници беа поттик за многумина од нас да ги откриеме скриените убавини на природата, манастирите, водопадите, езерата во нашата земја. 

Погледнете ги ретките убавини на нашата земја видени низ неговиот објектив. Направивме избор од некои од неговите најдобри фотографии. Уживајте!

 

 

реклама

Од отворањето на градинките досега - 15 заразени деца и 44 вработени

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more
Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Read more
Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Read more

Уметност

Победниците на Comedy Wildlife Photography

Read more

Искрени илустрации за модерниот живот

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознаат паровите во долга врска

Read more

Мисиците во Мексико покажаа како се сака својата земја

Read more

Фото

  • filter

31 октомври 1941, завршен бил познатиот споменик Маунт Рашмор

Читај повеќе
  • filter

29 октомври 1944, излегол првиот број на весникот Нова Македонија

Читај повеќе
  • filter

Фотографии што докажуваат дека некои луѓе немаат талент за готвење

Читај повеќе
  • filter

Цицлест четврток

Читај повеќе
  • filter

Победниците на Comedy Wildlife Photography

Читај повеќе
  • filter

28 октомври 1886, во Њујорк била поставена Статуата на Слободата

Читај повеќе
  • filter

Секси среда

Читај повеќе
  • filter

Instagram убавица: Луси Робсон

Читај повеќе
  • filter

27 октомври 1806, Наполеон го освоил Берлин

Читај повеќе