Убиство во Инџиково, скопјанец убиен од две маскирани лица

Скопје, 14 август 2020 (МИА) – Жител на скопско Инџиково ноќеска бил убиен во неговиот дом.

Убиството било извршено пред очите на неговата сопруга, од страна на две маскирани лица.

Како што соопшти МВР, синоќа еден час пред полноќ М.Н. пријавила дека во двор од куќа во село Инџиково, скопско, при расправија на две лица со нејзиниот сопруг И.А.(49), едното од нив со пиштол пукало во него.

Според пријавеното, двете лица побарале пари од И.А., но кога им кажал дека нема пари, едното лице пукало кон него. 

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот. 

Тагови
реклама

Хроника

Приведени 97 странски државјани кои работеле непријавени и без регулиран престој на објекти во Скопје

Read more

Санкционирани 407 граѓани за неносење маска

Read more

Санкционирани 226 возачи во главниот град

Read more

Приведени двајца скопјани, пронајдени шест мигранти во возило

Read more
 

Вести

Приведени 97 странски државјани кои работеле непријавени и без регулиран престој на објекти во Скопје

Читај повеќе

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Читај повеќе

Намален бројот на активни случаи на заболени од COVID-19, на инфективните одделенија има слободни легла

Читај повеќе

Пендаровски се консултира со правни експерти за Законот за пописот

Читај повеќе

Прoменливо облачно, попладне врнежи од дожд, на планините од снег

Читај повеќе

Санкционирани 407 граѓани за неносење маска

Читај повеќе

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 310 пациенти, слободни кревети има

Читај повеќе

Хаг: Одбиено барањето за ослободување на Кадри Весели

Читај повеќе

Сопругата на Навални уапсена за време на протест во Москва

Читај повеќе