УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

ММА борачот Бенеил Дариуш го нокаутираше неговиот противник Скот Холцман во првата рунда, за само 25 секунди и тоа со маестрален потег.

 

Дариуш го изненади Холцман и со еден spinning back fist удар го легна на под.

URL

Судијата го прекина мечот, а на Холцман му требаше време да и помош за да стане.

Потоа седеше на столче неколку минути пред да може да излезе од салата.

Холцман претходно најавуваше борба со многу удари, а на крај заврши на под во првата рунда.

Ова беше петта победа во низа за 31-годишниот Дариуш, кој е роден во Иран и се преселил во САД кога имал 9 години.

Remote video URL

Неговата победа беше осми нокаут со spinning back fist удар во историјата на УФЦ. Дариуш не бил поразен во изминатите три години.

На социјалните мрежи нокаутот се споредува со главниот потег на ликот Зангиеф (Crimson Cyclone) во популарната видеоигра од 90-тите Street Fighter.

URL
Тагови
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Останати спортови

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Read more

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Спорт

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Читај повеќе

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Читај повеќе

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Читај повеќе

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Џокерот: Хауард провоцира, а Јокиќ „мртов ладен“

Читај повеќе

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Читај повеќе