Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Уште една славна личност е поврзана со истрагата за смртта на Метју Пери поврзана со дрога, а новиот извештај зборува за нивната заедничка зависност.

Истрагата на полициската управа во Лос Анџелес за предозирање со кетамин на Пери открила вмешаност на друго лице, пренесува InTouch.

Сè уште неименуваната жена, наводно, тврдела дека повеќе не користи наркотици, туку била „аптека на две нозе“, според изворот. Наводно се појавија фотографии на кои се гледа жената со Пери во ординација каде доктор му препишувал кетамин.

Двајцата меѓусебно се упатувале кај нивните лекари за да набавуваат дрога и честопати си се доверувале еден на друг за нивните битки со зависноста, тврди изворот.

Анонимната славна личност е втората личност поврзана со смртта на Пери, откако беше именувана поранешната сопруга на Чарли Шин, Брук Милер.

Пери беше пронајден онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес на 28 октомври 2023 година и почина на 54-годишна возраст од акутни ефекти на кетамин и давење, покажала неговата обдукција. Актерот имал слични количества кетамин во неговиот систем како болнички пациент под општа анестезија.

Актерот отворено зборуваше за примање терапија, т.е. инфузија на кетамин како третман за депресија.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе